Abielu võib kesta pikemat aega, mille jooksul mõlemad abikaasad soetavad erinevaid esemeid ühisvarasse. Kinnistud, sõidukid ja isegi väiksemad asjad(nagu mööbel, kodutehnika, jne.) kuuluvad ühisvara koosseisu. Samuti, sinna kuuluvad ka pere huvides võetud kohustused, nagu laenud, liisingud jne. Oluline märkida, et abielu lahutamisel ühisvara jagamine ei toimu automaatselt, vaid ainult endise abikaasa nõudel või kokkuleppel.

Ühisvara jagamine on äärmiselt oluline enda vara säilitamiseks. Meie büroo abil klient saab teada, mis kuulub ühisvara koosseisu ja millised on kõige parimad vara jagamise võimalused tema asjus. Valmistame ette ühisvara jagamise kokkulepet ning vajadusel esitame ühisvara jagamise hagi kohtusse, kus esindame kliendi ja kasutame kõike seaduslike võimalusi meie kliendi ühisvara osa suurendamiseks.

Küsimused ja vastused

Kes võib jagada ühisvara?
Vastus

Ühisvara on võimalik jaga ainult juhul, kui abiellumisel oli valitud varaühisuse režiim.

Vara juurdekasvu taasarvestuse puhul ei ole võimalik jagada ühisvara, kuid on võimalik nõuda hüvitist.

Mis ei kuulu ühisvara koosseisu?
Vastus

Abikaasa isiklikud tarbeesemed;

esemed, mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutuse, sealhulgas kinke alusel või pärimise teel;

esemed, mille abikaasa omandab oma lahusvarasse kuuluva õiguse alusel või hüvitisena lahusvarasse kuuluva eseme hävimise, kahjustamise või äravõtmise eest või lahusvaraga tehtud tehingu alusel.

Kui suur on riigilõiv ühisvara jagamise asjas kohtus?
Vastus

Riigilõiv hagi esitamise eest on 300 eurot.

Mis on teenuse hind?
Vastus

Ühisvara jagamise asjas tunnitasu on 70 eurot/tund. Keskmiselt ühisvara jagamise asja lahendamiseks on vaja 10 tundi. Täpsemat hinda on võimalik määrata pärast asjaga tutvumist.

Registreeri tasuta konsultatsioonile
Vali kuupäev:
Vali aeg, viis ja sisesta oma andmed:
19 авг
Kas Teil on küsimusi?

Kui sellel lehel ei olnud vajalikut infot või Teil on küsimusi, võtke meiega ühendust!

Esita küsimus
Teie küsimustele vastab:
Mihhail Šerle
Jurist
Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - mikhail-sherle.jpg

Populaarsed teenused